KONST / Litografier / Färglitografi 15103108
nr 1510 3108
Karin Olsson
(1928-2006), Sverige
Signerad, numrerad 127/350. Färglitografi, bildmått: 40x40 cm, yttermått inklusive ram: 55x55 cm
Karin Olsson, svensk bildkonstnär, grafiker född 1928, död 2006.
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
måndag 12 december 2022
kl 20:11:56
9/12 23:32:14
150 kr
12/12 16:20:07
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Karin Olsson
Läs mer om Karin Olsson